Prof. Dr. Sencer İmer hayatını kaybetti

Bir aydır yoğun bakımda tedavi gören, sitemiz yazarlarından Prof. Dr. Sencer İmer Kovid’19’a yenik düştü. Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri’nin eski genel müdürü olan İmer, kamucu fikirleriyle tanınıyordu.

Birikimi ve tecrübesini Türkiye’nin gelişimi için kullanan Ulusal Strateji Merkezi Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sencer İmer, hayatını kaybetti. 

Türkiye’nin kalkınması ve tam bağımsızlığını sağlaması için onlarca yıl mücadele eden Prof. Dr. Sencer İmer, Kovid’19’a yenik düştü.

Yaklaşık 1 aydır virüse karşı mücadele veren Profesör İmer, 80 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’ndeki kamucu yaklaşımların temsilcilerinden Sencer İmer, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Kovid-19’a yakalandığında Ufuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığını yapan Sencer İmer, lisans eğitimini devlet bursuyla Berlin Teknik Üniversitesi’nde tamladı. Metalurji mühendisi olarak 1968’de mezun olan İmer, 1973’de Berlin Teknik Üniversitesinde Metalurji alanında doktorasını verdi.

Prof. Dr. Sencer İmer, 1973-1982 yılları arasında Berlin Teknik Üniversitesi’nde bilimsel çalışmalar ve öğretim üyeliği yaptı. Bir süre sonra Türkiye’ye dönen İmer, Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri Genel Müdürü ile Devlet Planlama Teşkilatı’nda müşavirlik görevlerinde bulundu. 

2009-2013 arasında Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanlığı da yapan İmer, Ankara ve Hacettepe Üniversitesi’nde akademik kariyerini sürdürdü.

Kaynak: ulusal.com.tr

Hakkında Birkan Burkan

12 Ağustos 1992'de Mersin'de doğmuştur. 2010 yılında Mersin Atatürk Lisesi Türkçe Matematik alanından mezun olmuştur. 2020'de Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nü bitirmiştir. Makro ekonomi ve kentleşme üzerine çalışmaları vardır. Son yıllarda dijital pazarlama üzerine eğitimler almış, çalışmalarına bu yönde de devam etmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haziran 2022 Enflasyon (TÜFE) Rakamları Açıklandı

TÜİK 2022-Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon haziranda aylık bazda % 4,95 artarken yıllık bazda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.